V úterý po osmé hodině večer vyjížděli záchranáři, strážníci a policisté do ulice V Kolonii v Horní Bříze, kde došlo k pádu a zranění cyklistky.
Zraněné ženě pomohli svědci události, načež si jí do péče převzali záchranáři. "Ženu s lehkými poraněními v obličeji a horní části těla jsme po ošetření transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedl nám mluvčí záchranářů.
"Byla tu záchranka, naši městští strážníci a dopravní policisté. Před tím paní ještě dávali první pomoc nějací lidé. Já myslela, že ji chudinku srazilo auto, ale pak mi řekli, že byla totálně ožralá. Po celé té události nám zbyly nápisy sprejem na chodníku, co dělala policie," popsala nám svědkyně.
Šetření události pak potvrdilo, že žena na kolo vůbec neměla usednout, nadýchala totiž neuvěřitelných 3,7 promile! "Žena narozená v roce 1991 na jízdním kole zřejmě nezvládla řízení a havarovala na komunikaci. Během toho si způsobila zranění na hlavě a musela být předána do péče záchranářů. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu u cyklistky byla pozitivní a šetřením nehody se zabývají policisté z územního odboru Plzeň venkov," sdělila nám mluvčí policie.
Úvodní foto ilustrační